Linki
|
blogwery
Temat: Coś o telewizorach ...antyaliasingu, wygladzeniu i nastepnej probie wyostrzenia powoduje znaczaca degradacje obrazu.
Potwierdzam. Mam program do edycji zdjęć, a także edytor video z funkcją usuwania szumów. Usuwanie szumów odbywa się kosztem ostrości obrazu bowiem proces ten polega na jego "zmiękczeniu", kontury są mniej wyraźne. Ponowne wyostrzenie obrazu wiele niepomoże.
Ja póki co gram na klasycznym telewizorze CRT. Podobnie, jak to było z komputerową nagrywarką DVD, na razie na odbiorniki w rodzaju PDP, LCD czy projektor, poczekam aż te technologie będą na tyle dobre, że któryś z nich kupię. W przypadku PDP lub LCD chciałbym, oprócz DVD, również normalnie oglądać telewizję. W przypadku projektora sprawa jest prosta - tylko źródło obrazu wysokiej jakości jakimi są odtwarzacze DVD i będą odtwarzacze HD-DVD i Blue Ray Disc (oczywiście będą w znaczeniu będą... Źródło: hi-fi.com.pl/PHPBB_2_0_6/viewtopic.php?t=4172
Temat: Płyty dwuwarstwowe Większość oryginalnych płyt z filmami to właśnie firmy nagrane na nośnikach 2-warstwowych (filmy o "wadze" większej niz 4,5GB, a takich jest 80%; nawet te załaczane do gazet). Odtwarzacze stacjonarne DVD radzą sobie z nimi bez problemu.
Jednak, jeżeli chciałbyś sobie nagrać taką płytkę to od razu wybij sobie z głowy. Wprawdzie teraz prawie każda komputerowa nagrywarka DVD sobie z nimi radzi (Double Layer w nazwie lub po prostu DL) jednak "surowiec" kosztuje 15-25 zł więc jest to całkowicie nieopłacalna inwestycja.
Jeżeli chcesz sobie zrobić kopię zapasową filmu DVD skorzystaj z DVD Shrink i zgraj do systemu DVD5 więc 4,5 GB. Cały taki proces trwa ok. 20-40 minut w zależności od komputera. Źródło: forum.tweaks.pl/index.php?showtopic=11253
Temat: Nagrywarka DVD - jaka? ...szeregowe. Takie właśnie standardy obowiązują w komputerze, choć ten pierwszy (starszy) jest wypierany przez ten drugi lecz nie każda starsza płyta główna (pow. 2-3 lat) go posiada! I pewnie da się skopiować zawartość dysku nagrywarki na dysk komputera. Czy w płycie dwuwarstwowej nagranej na nagrywarce która nagrywa takie płyty ,odtwarzając ją jest przerwa podczas przechodzenia lasera między warstwami płyty?
Hmm. Ja nagrywałem komputerową nagrywarką DVD i niezauważyłem jakieś znaczącej przerwy. Powiem szczerze, że należy uważać na jakie płyty DVD+/-R się nagrywa. Pół roku temu robiłem testy na płycie Platinum DVD+R 8,5GB 2,4x. Gdy odtwarzałem na kompie chodziła bez zarzutu, jednak gdy odpaliłem ją na swoim stacjonarnym odtw. DVD zauważyłem, że są kłopoty przy wstecznym przewijaniu z drugiej warstwy na pierwszą - odtw. się zacina. Nie wiem, może to... Źródło: hi-fi.com.pl/PHPBB_2_0_6/viewtopic.php?t=4252
zanotowane.pldoc.pisz.plpdf.pisz.pljacek94.htw.pl
|